Novastar
2024 m. gegužės 7 d.
Kokią skalbimo mašiną pirkti? Vertinimo kriterijai
Prieš perkant skalbimo mašiną, rekomenduojama žinoti pagrindinius kriterijus, pagal kuriuos jos skirstomos. Taip galima išsirinkti sau tinkamiausią prietaisą.
Skalbimo mašinos tipas
Yra trys pagrindiniai skalbimo mašinų tipai: pakraunamos iš viršaus, pakraunamos iš priekio, kitaip žinomos kaip standartinės skalbimo mašinos ir skalbimo mašinos su džiovykle (2in1)
Iš viršaus pakraunamose skalbyklėse durelės atidaromos iš viršaus. Šio tipo skalbykles lengviau pakrauti ir iškrauti, pridėti pamirštus skalbinius ciklo viduryje. Įprastai jos yra pigesnės, nors neretai suvartoja daugiau elektros energijos, vandens bei yra mažesnės talpos. Dėl savo siaurumo jos puikiai tinka turintiems nedaug vietos namuose ar vonios kambaryje, bei norintiems, kad skalbyklė užimtų kuo mažiau erdvės.
Standartinėse skalbyklėse durelės atidaromos iš priekio. Šio tipo skalbyklės paprastai sunaudoja mažiau elektros energijos ir vandens, yra didesnės talpos bei švelniau skalbia drabužius. Tačiau pradinė kaina šio tipo skalbyklių yra didesnė, jas gali būti sudėtingiau pakrauti ir iškrauti turintiems judėjimo problemų. Taip pat prasidėjus ciklui dažniausiai į jas negalima pridėti pamirštų skalbinių.
Skalbimo mašinos su džiovykle (2in1) šiuo metu itin populiarus pasirinkimas. Šis tipas tinka tiems, kurie vonios kambaryje turi nedaug vietos, tačiau nori turėti ne tik skalbimo mašiną, bet ir džiovyklę. Pirkdami atkreipkite dėmesį, jog dažnai būna keli džiovinimo lygio nustatymai, skirti įvairių tipų audiniams bei audinių džiovinimo poreikiams.
Be šių pagrindinių tipų, yra ir specializuotų skalbyklių variantų. Pavyzdžiui, Novastar.lt gali pasiūlyti skalbimo mašinos ir džiovyklės komplektą (1+1). Šio tipo įrenginiai tinkamiausi tiems, kurie skalbia ir džiovina didelį kiekį rūbų, o taip pat turi pakankamai erdvės sukomplektuoti du įrenginius (horizontaliai arba vertikaliai).
Programos ir ypatingos funkcijos
Skalbimo mašinose yra skirtingos skalbimo programos, pritaikytos įvairių tipų audiniams – nuo medvilnės ar vilnos iki šilko ir kt.
Specialios funkcijos įprastai būna naujesniuose skalbimo mašinų modeliuose. Pavyzdžiui, apsauga nuo vaikų užtikrina, kad skalbyklės nustatymų nebūtų galima pakeisti arba atidaryti durelių jos veikimo metu. Apsauga nuo perpildymo apsaugo skalbyklę nuo per didelio rūbų kiekio, kuris gali sukelti prietaiso veikimo sutrikimus. Atidėtas paleidimas leidžia nustatyti vėlesnį laiką, kada skalbyklė automatiškai įsijungtų.
- Skalbimo programos pabaigos pasirinkimas leidžia nustatyti, kuriuo ciklo metu skalbyklė baigtų skalbimą.
- Wi-Fi funkcija leidžia patogiai valdyti skalbyklę, stebėti ciklo eigą ir gauti pranešimus apie ciklo pabaigą arba iškilusias problemas naudojant išmanųjį telefoną ar planšetę.
- Automatinio dozavimo funkcija automatiškai paskirsto reikiamą skalbiklio, audinių minkštiklio ar kito skalbimo produkto kiekį, optimizuodama našumą ir sumažindama atliekų kiekį.
- Kai kurios skalbyklės turi ir apšvietimo funkciją, kuri apšviečia būgną pakrovimo bei iškrovimo metu.
- Lyginimas garais pasitelkia garus rūbų raukšlių išlyginimui skalbimo ciklo metu, todėl po skalbimo sumažėja rūbų lyginimo poreikis. Raukšlių mažinimas, panašiai kaip lyginimo garais funkcija, išlygina drabužių raukšles, tačiau ši funkcija, siekdama raukšlių mažinimo poveikio, reguliuoja sukimo ciklą arba naudoja garus paskutiniuose skalbimo etapuose.
- Galimybė įdėti papildomų skalbinių leidžia įdėti pamirštus skalbinius skalbimo ciklo metu.
Energijos vartojimo lygis
Energijos vartojimo lygis žymimas ES energijos vartojimo efektyvumo etikete, kurioje apibrėžiamas energijos ir vandens suvartojimo lygis. Skalbimo mašinos skirstomos pagal efektyvumo klases nuo A iki G (A yra mažiausiai energijos suvartojanti, o G – daugiausiai). Sąnaudos apskaičiuojamos pagal energijos suvartojimą už vieną ir už 100 ciklų. Novastar.lt asortimente yra visų efektyvumo klasių skalbimo mašinų. Verta atminti, kad nors labiausiai energiją taupančios yra A klasės skalbyklės, B ir C klasės skalbyklės taip pat priskiriamos aukštai efektyvumo klasei.
Naujos energijos klasės (A-G) paaiškinimas:
Energijos klasė |
Energijos sąnaudos (kWh/100 ciklų) |
Vandens sunaudojimas (litrais/100 ciklų) |
A |
Mažiausia (<150 kWh) |
Mažiausia (<12,000 litrų) |
B |
150-200 kWh |
12,000-14,000 litrų |
C |
200-250 kWh |
14,000-16,000 litrų |
G |
Didžiausia (>300 kWh) |
Didžiausia (>20,000 litrų) |
Triukšmo lygis
Skalbimo mašinų triukšmo lygis matuojamas decibelais (dB), o gręžimo ciklui yra įvestos A-D triukšmo klasės (A – tyliausiai veikianti, D – garsiausiai). Be to, kai kurios skalbyklės turi specialias triukšmo mažinimo funkcijas. Mažesnis skalbimo mašinos triukšmo lygis padeda užtikrinti tylesnę namų aplinką, o tai gali būti aktualu auginant mažus vaikus ar esant nepakankamai garso izoliacijai namuose.
Talpa
Skalbimo mašinos talpa matuojama kilogramais (kg) skalbinių, kuriuos ji gali išskalbti per vieną skalbimo ciklą. Įprasta talpa svyruoja nuo 4 kg iki 13 kg. Taigi, jei skalbiate didelį kiekį skalbinių (pavyzdžiui, kelių šeimos narių) – verčiau rinktis didesnės talpos skalbimo mašiną.
Koks yra optimalus skalbimo mašinos talpos pasirinkimas?
Renkantis skalbimo mašiną, svarbu įvertinti šeimos dydį ir skalbinių kiekį:
- • 1-2 žmonių šeimai paprastai užtenka 6-7 kg talpos mašinos.
- • 3-4 žmonių šeimai geriausia rinktis 8-9 kg talpos prietaisą.
- • Didesnėms šeimoms rekomenduojamos mašinos, kurių talpa yra 10 kg ar daugiau.
Kaina
Skalbimo mašinų kainos skiriasi priklausomai nuo prekės ženklo, našumo, efektyvumo, papildomų funkcijų. Investuojant į brangesnius modelius galima tikėtis pažangesnių veikimo technologijų, mažesnio energijos suvartojimo lygio bei geresnės gaminio kokybės.
Geriausios skalbimo mašinos
Standartinės skalbimo mašinos dažnai išsiskiria didesne talpa, energijos vartojimo efektyvumu ir švelnesniu skalbimu.
- Vienos geriausiai vertinamų yra Electrolux skalbyklės, žinomos dėl elegantiško dizaino ir pažangių technologijų, tokių kaip SoftPlus sistema, kuri skalbinių minkštiklį tobulai paskirsto viso skalbimo metu, kad rūbai taptų dar minkštesni, o audinys būtų apsaugotas skalbimo metu. Šiuo metu populiariausias pasirinkimas yra Electrolux skalbimo mašina su džiovykle EW9W161BC.
- LG skalbyklės, pavyzdžiui, TurboWash ir V500 modeliai, garsėja išskirtiniu skalbimo našumu, pažangiomis funkcijomis. Daugelyje LG skalbyklių įdiegta DirectDrive sistema, užtikrinanti tylų veikimą ir didesnį patvarumą.
- AEG skalbyklės, įskaitant tokius modelių serijas, kaip 8000 serija ir 9000 serija, garsėja aukšta kokybe, tvarumu. AEG taip pat daug dėmesio skiria naujoviškų sistemų integracijai, pavyzdžiui, rūbų raukšles mažinančiai ProSteam ar efektyvų vandens ir energijos suvartojimą užtikrinančiai ProSense.
- Prie geriausių skalbimo mašinų priskiriamos ir Bosch skalbyklės, kurios laikomos patikimumo, efektyvumo ir nesenstančio dizaino standartu. Daugumoje Bosch skalbyklių įdiegtos ne tik išmaniosios funkcijos, bet ir pažangios sistemos, kaip skalbimo ciklą trumpinanti SpeedPerfect ar automatiškai skalbiklį dozuojanti I-DOS.
- Dar vienas iš priekio pakraunamų skalbimo mašinų lyderis yra Samsung. Šio prekės ženklo skalbyklės puikiai suderina elegantišką dizainą ir išmaniąsias funkcijas. Joms būdingas ilgaamžiškas ir patvarus inverterinis variklis ar tokios sistemos, kaip Ecobubble, kuri užtikrina kruopštų valymą net ir esant žemesnei temperatūrai.
Novastar.lt rasite ir kitų tarp skalbyklių lyderiaujančių prekių ženklų – Miele, Whirlpool, Hisense, Beko, Electrolux Professional.
Geriausios iš viršaus pakraunamos skalbimo mašinos
Iš viršaus pakraunamos skalbimo mašinos rekomenduojamos ieškantiems ekonomiško varianto, tuo pačiu tiems, kurie neskalbia didelio kiekio rūbų. Jos taip pat aktualios turintiems judėjimo problemų ar mažiau vietos namuose.
Ieškantiems geriausių iš viršaus pakraunamų skalbyklių, rekomenduojame rinktis Whirlpool, Electrolux, Indesit ir AEG modelius. Šių prekės ženklų gaminiai dėl savo našumo, patikimumo, funkcionalumo bei gero kainos ir kokybės santykio nuolatos patenka tarp geriausių iš viršaus pakraunamų skalbyklių pasirinkimų.
- Daugelyje Whirlpool skalbyklių, įskaitant tokius modelius, kaip TDLRBX6252BSEU, įdiegta ZenTechnology technologija, užtikrinanti tylų veikimą. Taip pat Whirlpool skalbyklės pasižymi optimalia talpa, plačiu bendrųjų ir specialių skalbimo programų pasirinkimu bei tokiomis funkcijomis, kaip apsauga nuo vaikų, būgno padėties nustatymas ar atidėtas paleidimas.
- Electrolux pasiūlymuose, pavyzdžiui, 800 UltraCare ar EW7TN3372, įdiegta pažangi technologija, užtikrinanti švelnų ir kruopštų valymą. Taip pat Electrolux skalbyklės išsiskiria patogiu naudojimu, įvairiomis skalbimo programomis, ilgaamžiškumu.
- Indesit iš viršaus pakraunamos skalbyklės, pavyzdžiui, BTWS60400EU/N išsiskiria patrauklia kaina, patikimumu ir energijos vartojimo efektyvumu, todėl idealiai tinka taupiems vartotojams, kuriems aktualus skalbyklės našumas.
- AEG skalbyklės, pavyzdžiui, 8000 serijos modelis, pasižymi tokiomis išmaniosiomis funkcijomis, kaip ProSense technologija, užtikrinanti optimalų vandens ir energijos suvartojimą.
Skalbimo mašinos su džiovyklė: 2in1
Skalbyklės su džiovyklė 2in1 suteikia daugiau patogumo norintiems turėti džiovyklę, tačiau neturintiems pakankamai vietos keliems įrenginiams.
Ar verta rinktis 2-in-1 skalbimo mašiną su džiovykle?
Šiuolaikiniai 2-in-1 modeliai sujungia skalbimo ir džiovinimo funkcijas viename įrenginyje, todėl jie ypač naudingi mažesniuose butuose, kur nėra vietos atskirai džiovyklei. Vis dėlto svarbu žinoti, kad jie paprastai sunaudoja daugiau energijos ir vandens nei atskiri prietaisai, be to, džiovinimo efektyvumas gali būti mažesnis.
Skalbyklės su džiovyklė pliusai ir minusai
Privalumai |
Trūkumai |
Sutaupo vietos |
Didesnės energijos sąnaudos |
Patogumas (nereikia perkelti skalbinių) |
Džiovinimo efektyvumas mažesnis nei atskirų džiovyklių |
Puikiai tinka mažiems namams/butams |
Ilgesnis skalbimo-džiovinimo ciklo laikas |
Geriausios skalbimo mašinos su džiovyklė (2in1)
Keli prekių ženklai išsiskiria labiausiai suderintomis skalbimo ir džiovinimo funkcijomis.
- AEG skalbyklės su džiovyklė, įskaitant tokius modelius, kaip L9WBAN61BC, pasižymi pažangiomis funkcijomis, tokiomis kaip ProSteam technologija, kuri sumažina raukšlių susidarymą ir užtikrina puikią audinių priežiūrą. Taip pat AEG skalbyklėms su džiovyklė būdinga optimali talpa bei efektyvus energijos suvartojimas.
- LG modeliai, tokie kaip LG 8 kg / 5 kg, 1200 rpm ar LG 10 kg / 6 kg, 1400 rpm, išsiskiria šiuolaikišku dizainu, išmaniosiomis ryšio funkcijomis ir galingu džiovinimo našumu, todėl idealiai tinka užimtiems namų ūkiams.
- Electrolux skalbimo mašinų su džiovykle modeliai, pavyzdžiui, EW9W161BC, pasižymi puikiu funkcionalumo, patvarumo ir patogumo deriniu, įvairiomis skalbimo programomis bei efektyviu energijos suvartojimo lygiu.
- Hisense skalbyklės-džiovyklės, įskaitant tokius modelius, kaip WD5S1245BW, pasižymi patraukliu kainos ir kokybės santykiu, našumu, keliomis skalbimo ir džiovinimo programomis, efektyviu veikimu bei taupiu energijos suvartojimu.
- Samsung skalbimo mašinos su džiovykle (2in1), pavyzdžiui, Samsung AI Control 10,5 kg / 6 kg, 1400 rpm modelis, pasižymi pažangiausiomis technologijomis, tokiomis kaip EcoBubble, užtikrinančiomis gilų valymą bei švelnią audinių priežiūrą, taip pat elegantišku dizainu, tyliu veikimu.
- Whirlpool skalbyklės-džiovyklės, tokios kaip Whirlpool, 9 kg / 6 kg, 1400 rpm modelis, išsiskiria didele talpa bei universaliais skalbimo ciklais, užtikrinančiais kruopštų valymą ir efektyvų džiovinimą.
- Miele skalbimo mašinos su džiovykle (2in1) modeliai, tokie kaip WTR870WPM ir WTD160WCS, išsiskiria kokybe, patikimumu ir energijos suvartojimo efektyvumu, todėl užtikrina puikius skalbimo ir džiovinimo rezultatus.
Pirkėjų atsiliepimai apie skalbimo mašinas
Pirkėjų atsiliepimai apie tam tikras skalbykles leidžia geriau įsivertinti jų realų veikimą, patikimumą, patirtį naudojant. Renkantis skalbyklę, visuomet pravartu pasiskaityti atsiliepimus, esančius pardavėjo ar gamintojo svetainėse. Taip pat kviečiame kreiptis į Novastar.lt konsultantus, kurie pasidalys klientų atsiliepimais apie sudominusius skalbyklių modelius bei atsakys į visus rūpimus klausimus.
Pirkėjų dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.)
Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus:
Kaip prijungti skalbimo mašiną?
Pirmiausia parinkite tinkamą vietą skalbyklei šalia vandentiekio ir kanalizacijos šaltinio bei elektros lizdo. Prijunkite žarnas prie karšto ir šalto vandens vožtuvų. Įsitikinkite, kad jos būtų tvirtai pritvirtintos.
Tuomet prijunkite drenažo žarną prie nutekamojo vamzdžio arba tam skirtos drenažo vietos. Nepamirškite įsitikinti, ar ji tinkamai pritvirtinta.
Prijungę skalbimo mašinos laidus – įjunkite ją į įžemintą elektros lizdą. Venkite naudoti ilgintuvus. Patikrinkite, ar skalbimo mašina stovi lygiai.
Viską sujungę, paleiskite bandomąjį ciklą be drabužių, kad patikrintumėte, ar skalbyklė tinkamai veikia ir nesusidaro nuotėkis.
Sėkmingai prijungus skalbimo mašiną ir atlikus testavimą, svarbu nepamiršti reguliariai tikrinti prietaiso žarnas ir jungtis, įsitikinant, ar nėra nusidėvėjimo, nuotėkio požymių. Taip pat svarbu reguliariai valyti filtrus ir skalbiklio dozatorius, taip užtikrinant optimalų skalbimo mašinos veikimą.
Ar galima statyti džiovyklę ant skalbimo mašinos?
Kai kuriais atvejais džiovyklę galima statyti ant skalbyklės, tačiau prieš tai būtina atsižvelgti į keletą veiksnių.
Pirma, patikrinkite abiejų prietaisų instrukcijas ir rekomendacijas, kad užtikrintumėte suderinamumą ir saugumą. Instrukcijose turėtų būti nurodoma, ar prietaisus galima dėti vienas ant kito. Įsitikinkite, ar skalbyklė yra tvirta ir gali atlaikyti ant jos uždėtos džiovyklės svorį.
Įsitikinkite, ar skalbyklės ir džiovyklės komplektas atitinka patalpos erdvei – ar lengvai prieisite prie abiejų prietaisų pakrovimo, iškrovimo ir atliksite reguliarią priežiūrą?
Jei nerekomenduojama prietaisų sukrauti vienas ant kito, gali būti priimtinesni kiti sprendimai, pavyzdžiui, prietaisų išdėstymas vienas šalia. Visada teikite pirmenybę saugai ir laikykitės gamintojo rekomendacijų, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų ar prietaisų sugadinimo.
Kaip pastatyti džiovyklę ant skalbyklės?
Norėdami saugiai sudėti džiovyklę ant skalbyklės, pirmiausia patikrinkite, ar abu prietaisus galima sudėti vienas ant kito. Šią informaciją rasite gaminių instrukcijose ar specifikacijose.
Jei abu prietaisus galima dėti ant vienas kito, įsigykite konkrečiam modeliui skirtą tvirtinimo rinkinį, kad džiovyklę būtų galima saugiai pritvirtinti prie skalbyklės. Pastatykite skalbyklę ant žemės paviršiaus ir, naudodami laikiklius arba dirželius, pritvirtinkite džiovyklę ant viršaus.
Sumontavę džiovyklę ant skalbyklės, įsitikinkite, ar abu prietaisai laikosi tvirtai ir tolygiai.
Prieš įjungdami prietaisus, dar kartą patikrinkite, ar jie yra stabilioje padėtyje. Tuomet atlikite testavimą, paleisdami abiejų prietaisų ciklus.
Kas yra AutoDose funkcija?
AutoDose funkcija automatiškai dozuoja reikiamą skalbiklio ir minkštiklio kiekį pagal įkrovos dydį ir užterštumo lygį. Tai labai naudinga, nes sumažina skalbiklio perdozavimo riziką, kuri gali paveikti drabužių medžiagas ar prietaiso ilgaamžiškumą. Be to, sutaupysite pinigų, nes sunaudosite tik reikiamą ploviklio kiekį. Jis tarsi jūsų asmeninis skalbimo pagalbininkas, kuris užtikrina, kad kiekvienam skalbimui būtų sunaudotas optimalus skalbiklio kiekis.
Kiek svarbus RPM (būgno apsisukimų per minutę greitis)?
RPM (būgno apsisukimų greitis) nurodo, kaip greitai būgnas sukasi gręžimo ciklo metu. Paprastai skalbimo mašinose RPM svyruoja nuo 800 iki 1600 aps./min. Aukštesnis greitis reiškia efektyvesnį vandens pašalinimą iš drabužių, todėl jie džiūsta greičiau. Tačiau aukštesnis RPM taip pat gali labiau dėvėti jautrias medžiagas, todėl kai kurie modeliai turi reguliuojamą greitį, kad galėtumėte pasirinkti tinkamą režimą įvairiems audiniams.
Sekite mus socialiniuose tinkluose: